Trénink

Děti - kdy začít?

Možná právě Vy teď zvažujete že své dítě dáte na tenis a vaše otázka je: " Není moc malé nebo moc staré na tenis?"

Ve zkratce se dá říci že se dá začít s tréninkem dětí od 5 - 6 let a jsou schopny vydržet celou tréninkovou jednotku. Pokud jste štastným rodičem staršího dítěte např. dvanáctiletého a cítíte se teď trošku sklamaní, tak nebuďte. starší děti se tento sport učí taky velice dobře a není nikde dáno že nemohou být lepšími hráči než jejich mladší kamarádi.

Dospělí

Pokud zvažujete že začnete s tenisem i v pozdejším věku a myslíte si že vaše tělo už není schopno se to naučit, tak věřte, že my vám dokážeme opak! V našem klubu si už cestu k tomuhle sportu našlo spousta rodičů. Ano, našimi svěřenci jsou i lidé od 18 - 65 let věku kteří tímto způsobem aktivně sportují. jejich tréninková jendotka je jim připravena na míru a narozdíl od dětí mají i nějaké ty trenérské úlevy.

Tréninkové jednotky

Naše tréninkové jednotky se snažíme šít našim hráčům na mír. Trénink probíhá ve dvou formách. Individuální a kolektivní.

  1. Individuální forma probíhá metodou hráč x trenér.  Tato metoda je zaměřena pouze na rozvoj jednoho hráče, který není bržďěn na tréninku ostatními hráči v rozvoji. zaměřuje se na rozvoj techniky hráče která je potřeba zlepšit. Trenér má možnost se soustředit na každý pohyb hráče a detailněji provádět rozbory chyb a připravovat další tréninkové jednotky na odstranění těchto chyb. Trénink funguje na principu rozehraných míčů, vytváření herních situací, sparingu s trenérem. Ano, trenéři u nás v klubu se svými svěřenci pravidelně hrají celodvorcový tenis.
  2. Skupinová forma probíhá metodou hráč x hráči x trenér   Při skupinovém tréninku má trenér na starost více svěřenců. Trenér a svěřenci mají možnost vzájemného srovnání techniky a dovedností. Tento trénink vzbuzuje u svěřenců vzájemnou soutěživost a zdokonalování se. Svěřenci si mohou při hře vzájemně vytvářet různorodé herní situace a jsou nuceni tyto situace řešit pod dohledem trenéra, který jim vysvětluje taktické principy hry a opravuje herní chyby. Při tomto tréninku se pracuje na principu rozehraných míčů trenérem, vzájemného sparingu hráčů, či kombinacemi.